Rada slovenských exportérov (RSE) a Rakúsko-arabská obchodná komora (RAOK) podpísali počas utorňajšieho valného zhromaždenia vo Viedni vzájomné Memorandum o spolupráci. Strategické partnerstvo má posilniť spoluprácu a vzťahy arabských a slovenských obchodných subjektov, informuje RSE v tlačovej správe.

Memorandum, ktoré podpísali predseda RSE Lukáš Parízek a prezident RAOK Werner Fasslabend, má rovnako zlepšiť informačnú výmenu, vzájomnú podporu pri obchodných aktivitách a rozvoj obchodných príležitostí medzi podnikmi v arabskom svete a slovenskými exportérmi.

Partnerstvo bude zahŕňať aj organizovanie obchodných návštev a stretnutí s cieľom zabezpečiť vzájomné obchodné kontakty a vytvárať nové možnosti pre obchodné spolupráce medzi krajinami.

„V Bratislave je nedostatok ambasád, či už z Blízkeho Východu alebo Severnej Afriky, zatiaľ čo vo Viedni sú prítomné ambasády zo všetkých arabských krajín. Využívame túto príležitosť a prostredníctvom našich partnerov vo Viedni nadväzujeme úzku spoluprácu s arabskými partnermi,“ uviedol predseda RSE Lukáš Parízek.

Rakúsko-arabská obchodná komora ako inštitúcia už viac ako 30 rokov podporuje hospodárske, vedecké a kultúrne väzby medzi Rakúskom a 22 krajinami Ligy arabských štátov.

Ďalšie dôležité správy

RSE Eximbanka
Neprehliadnite

Eximbanka a Rada slovenských exportérov uzavreli dohodu o spolupráci