Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR z mimoparlamentného Hlasu-SD Richard Raši vyzval koaličnú SaS, aby odvolala svojho nominanta Jána Rudolfa z postu šéfa Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR. Uviedol to pre TASR v reakcii na tvrdenia Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO), podľa ktorého SŠHR pri nákupe testov porušila princíp transparentnosti a rovnakého zaobchádzania.

budova Správy štátnych hmotných rezerv v Bratislave

Na snímke budova Správy štátnych hmotných rezerv, 25. augusta 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Správa štátnych hmotných rezerv pri nákupe testov porušila zákon, rozhodol ÚVO

„To, čo sme tvrdili už viac ako pol roka, potvrdil aj ÚVO. Sulíkove štátne hmotné rezervy porušili pri nákupe antigénových testov od trnavskej firmy Matovičovho známeho zákon. Áno, od tej firmy, ktorej zisk sa v minulom roku vyšplhal na viac ako tri milióny eur," uviedol Raši. SaS tiež vyzval, aby peniaze, ktoré do tohto nákupu štát investoval, štátu vrátila.

ÚVO preveroval zákazky zadané postupom priameho rokovacieho konania v dôsledku mimoriadnej udalosti z októbra 2020. SŠHR odmieta, že by postupovala netransparentne v nadväznosti na princíp rovnakého zaobchádzania tým, že uzavrela kúpnu zmluvu s uchádzačom, ktorého ponuka podľa právneho názoru ÚVO nespĺňala požiadavky na predmet zákazky, stanovené SŠHR.