Ministerka investícií Veronika Remišová a minister vnútra Roman Mikulec mali pozitívny test na ochorenie covid-19. TASR to potvrdili tlačové oddelenia rezortov. Obaja ministri sú bez príznakov a pracujú z domu.

Antigén si robí každý deň

Ministerka investícií nemá žiadne symptómy. „Vzhľadom na to, že na ministerstve stúpa počet prípadov koronavírusu, objednala sa v pondelok (31. januára) preventívne na PCR test, napriek tomu, že nemala žiadne príznaky. Výsledok jej prišiel počas zasadnutia koaličnej rady, okamžite informovala zúčastnených a odišla domov," uviedol vedúci tlačového oddelenia Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Andrej Ďuríček. Dodal, že vicepremiérka si vzhľadom na množstvo stretnutí v rámci pracovných povinností každý deň robí antigénový test.

Mikulec je v karanténe a online

Mikulec bol pozitívne testovaný PCR testom v utorok podvečer (1. januára). Test absolvoval bez akýchkoľvek príznakov alebo zdravotných komplikácií vzhľadom na plánovanú služobnú cestu do Francúzska. V rovnaký deň podstúpil aj antigénne testovanie pred návštevou základnej školy, ktorý vyšiel negatívny.

„Minister vnútra sa bude riadiť aktuálne platnou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva, ktorá stanovuje päťdňovú karanténu. Vzhľadom na jeho dobrý zdravotný stav vykonáva agendu, ktorá to umožňuje, z domu, vrátane dnešného rokovania vlády, na ktorom je prítomný online," uviedla riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra Barbara Túrosová.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke ľudia sa registrujú na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 vo vakcinačnom centre UNLP v Košiciach 31. decembra 2021. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

Platnosť očkovania sa skráti. Tí, ktorí prekonali covid-19 už nepôjdu do karantény