Opätovné obvinenie guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra z prečinu podplácania by malo byť znovu zrušené. Na sobotnej tlačovej konferencii to vyhlásil šéf opozičného Smeru-SD a poslanec parlamentu Robert Fico. Obvinenie Petra Kažimíra považuje za vymyslené.

„Keby chcel dať generálny prokurátor najavo, že je pánom v prípravnom konaní, mal by okamžite zrušiť toto rozhodnutie Národnej kriminálnej agentúry,“ zdôraznil Fico. Guvernér NBS sa stal podľa šéfa Smeru-SD obeťou toho, že vláda nie je schopná riadiť štát.

Fico tvrdí, že nezasahuje do vyšetrovania 

Fico odmietol, že by obsahom tlačových konferencií Smeru-SD bolo zasahovanie do vyšetrovania živých vecí. „Naše tlačové konferencie sme robili, robíme a budeme robiť. Nie sú žiadnym zasahovaním do priebehu vyšetrovania, ale sú oficiálnymi trestnými oznámeniami, ktorými ich dávame najavo orgánom činným v trestnom konaní,“ vyhlásil.

Privítal by, aby sa Národná kriminálna agentúra z vlastnej iniciatívy týmto oznámeniam venovala. Advokát Marek Para avizoval podávanie ďalších trestných oznámení voči vyšetrovateľom za zneužívanie právomoci verejného činiteľa.

Imrecze si našiel pod autom zrejme lokátor

Situáciu so stredajším nájdením pravdepodobne monitorovacieho zariadenia na aute spolupracujúceho obvineného exšéfa finančnej správy Františka I. považuje Fico za cirkus zo strany orgánov činných v trestnom konaní. Účelom mohlo byť podľa neho zabezpečenie policajnej ochrany pre bývalého šéfa finančnej správy. Fico kritizoval tiež vyjadrenia Františka I. vo verejnoprávnej televízii.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Peter Kažimír počas tlačovej konferencie NBS k ekonomickému a menovému vývoju - leto 2022. V Bratislave, 21. júna 2022. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

NAKA obvinila guvernéra NBS Petra Kažimíra z podplácania