Koaličné hnutie OĽaNO tvrdí, že predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico je „zjavne dezorientovaný v čase", pretože ak niekedy bolo treba odvolávať nejakého ministra vnútra pre vážne podozrenia z páchania zločinných skutkov, išlo o Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Uviedli to v reakcii na avizované odvolávanie šéfa rezortu vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). TASR o tom informoval Peter Dojčan z mediálneho tímu OĽaNO.

„Je neuveriteľné, akou mierou bezočivosti tento človek oplýva, keď si dovolí obviňovať ministra Mikulca zo skutkov, ktorých sa dopúšťal on sám. Je to o to nehoráznejšie, že práve Romana Mikulca dlhé roky prenasledovali Ficovi gangstri vo verejných funkciách za to, že pred rokmi upozornil na rozkrádanie vojenskej tajnej služby," skonštatovalo hnutie v stanovisku.

Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) prichádza na 17. rokovanie vlády, ktoré sa uskutočnilo v súvislosti s návrhom poslancov NR SR na vyslovenie nedôvery voči nemu 14. júna 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Mikulec odmieta, že by ako šéf vojenskej tajnej služby zobral úplatok

Éra, v ktorej mohli skorumpovaní politici manipulovať a zneužívať políciu, a dokonca ju aj vydať do rúk organizovaného zločinu, podľa OĽaNO skončila spolu s Ficom a Petrom Pellegrinim (nezaradený). „Orgány činné v trestnom konaní dnes môžu bez akýchkoľvek politických zásahov odkrývať kriminálnu sieť, ktorá presahovala na najvyššie úrovne štátu," dodali.

Fico vo štvrtok (22. 7.) avizoval, že Smer-SD podá v piatok návrh na odvolanie Mikulca. „Neželáme si na pozícii ministra vnútra človeka, ktorý je korupčný, ktorý zneužíval svoje postavenie ako riaditeľ vojenského spravodajstva," načrtol Fico dôvody. Hovorí tiež o využívaní udavačov v manipulácii trestných konaní v neprospech opozície, ale aj hrubom zneužívaní právomoci verejného činiteľa a rozklade právneho štátu.

Mikulec uviedol, že opozičných pokusov o odvolávanie sa neobáva.