Americký konzervatívny týždenník v článku nazvanom „Ukrajina by mala vyhodiť do povetria Putinov krymský most“ napísal, že „Ukrajina má našťastie prostriedky k leteckému úderu proti mostu, aby ho aspoň dočasne vyradila z prevádzky“. Most je vraj dostatočne dlhý, aby bolo možné vyhnúť sa riziku ľudských obetí.

Ruský prezident Vladimir Putin by pravdepodobne odpovedal eskaláciou napätia na východe Ukrajiny. „Tá ale počas nasledujúcich niekoľkých mesiacov pravdepodobne príde tak či tak,“ napísal autor komentára.

Ukrajinské lietadlá by mohli letieť nízko, aby sa vyhli ruskej protivzdušnej obrane a USA by mali v tejto operácii Kyjev podporiť, píše sa v článku. „Morálna naliehavosť takejto akcie je zrejmá,“ uvádza The Washington Examiner.

Článok podľa ruského veľvyslanectva prekročil všetky hranice novinárskej etiky. „Očakávame vysvetlenie, pretože daný materiál je odrazom redakčnej politiky. Sloboda slova nemôže byť ospravedlnením výzvy k teroristickému aktu a na zabíjanie ľudí,“ citovala agentúra Interfax z vyhlásenia ruských diplomatov.