Líder skupiny, ktorá sa prihlásila k zodpovednosti za smrť Darie Duginovej, vyhlásil, že koniec vlády ruského prezidenta Vladimira Putina príde „potichu a v strachu“, píše portál Newsweek.

Vodca Národnej republikánskej armády (NRA), ktorý vystupuje pod menom „Alexander“, povedal pre denník Kyiv Post, že Putina odstavia od moci „len čo sa stane pre elity nepohodlným“.

„Možno zostane tri dni ležať vo svojej pracovni ako jeden z jeho predchodcov. Je však pravdepodobné, že výmenou za uvoľnenie sankcií príde o hlavu," povedal Alexander.

„Inými slovami, na starého (Putina) sa to celé zosype a na rováš mu pripíšu všetko, čo sa stalo. Ale určite si to zaslúži,“ nechal sa počuť Alexander s tým, že so zdravou kožou nevyviaznu ani Putinovi pusipajtáši.

„Vieme o každom ich kroku,“ dodal vodca skupiny, ktorá sa do povedomia verejnosti dostala až po tom, čo pri výbuchu nálože umiestnenej v aute zahynula v Moskve 29-ročná Daria Duginová, dcéra ultranacionalistického filozofa Alexandra Dugina.  

Ďalšie dôležité správy

WA 22 Soči - Ruský prezident Vladimir Putin máva tureckému prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi po stretnutí v Soči v piatok 5. augusta 2022. FOTO TASR/AP

Russian President Vladimir Putin waves Turkish President Recep Tayyip Erdogan as he leaves after their talks at the Rus sanatorium in the Black Sea resort of Sochi, Russia, Friday, Aug. 5, 2022. Erdogan visited Russia Friday for talks with Russian President Vladimir Putin focusing on a grain deal brokered by Turkey and the U.N., prospec
Neprehliadnite

Za vraždou Duginovej by mohol byť samotný Putin, išlo by o osobnú pomstu, tvrdí ruský historik