Ruský prezident Vladimir Putin opätoval západným lídrom ich štipľavé poznámky na jeho adresu, informovala stanica Fox News.

Putin vyrazil do protiútoku niekoľko dní po stretnutí západných lídrov na summite G7, kde narážali na jeho oficiálne fotografie - ako jazdí na koni s odhalenou hruďou.

Šéf Kremľa pred novinármi priznal, že nevie, ako sa západní lídri chceli vyzliecť, „či od pása hore alebo dole". „Ale myslím si, že v každom prípade by to bol odporný pohľad," uviedol.

„Je potrebné vzdať sa zneužívania alkoholu a iných zlých návykov, venovať sa fyzickému cvičeniu a športu," dodal šéf Kremľa.

Štipľavé poznámky odštartoval na summite G7 britský premiér Boris Johnson, keď si sadol za stôl s americkým prezidentom Joeom Bidenom, kanadským premiérom Justinom Trudeauom, predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou a ďalšími.

„Saká na sebe, saká dole? Vyzlečieme sa?" žartoval Johnson. Odvolával sa na údajne vysokú teplotu v miestnosti.

Trudeau navrhol, aby si nechali saká na sebe dostatočne dlho, aby sa mohli nechať fotiť.

„Musíme ukázať, že sme tvrdší ako Putin," vtipkoval Johnson.

„Predvedieme ukážku jazdy na koni s odhalenou hruďou," sekundoval Trudeau.

„Musíme im ukázať naše prsné svaly," dodal Johnson.

„Jazda na koni je najlepšia," prehovorila Von der Leyenová.

Biden sa do témy nezapojil.

Ďalšie dôležité správy

WA 59 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin si pripíja počas prejavu na virtuálnom summite lídrov zoskupenia BRICS v Moskve vo štvrtok 23. júna 2022. USA a EÚ uvalili na Moskvu bezprecedentné sankcie po tom, ako Putin 24. februára vyslal vojská na Ukrajinu. Príval ochromujúcich sankcií ho prinútil hľadať nové trhy a posilňovať vzťahy s krajinami v Afrike a Ázii. BRICS je zoskupenie piatich rozvíjajúcich sa ekonomík, ktoré tvoria Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika (JAR). Zosku
Neprehliadnite

Lídri G7 sa zaviazali ekonomicky poškodiť Rusko za inváziu na Ukrajinu