Srbský prezident Aleksandar Vučič sa vyjadril k stredajšiemu vyhláseniu šéfa Kremľa Vladimira Putina, ktorý v televíznom vystúpení v dôsledku vojny na Ukrajine vyhlásil čiastočnú mobilizáciu záloh, informuje o tom srbský spravodajský portál B92.

„Dúfame, že mier zvíťazí, a že všetci urobia všetko pre to, aby dosiahli kompromis. Je to lepšie, ako čakať na niečiu porážku. S Putinom som sa stretol viackrát a neverím, že blafuje. To je všetko, čo k tomu môžem povedať," odpovedal Vučič na otázku televízie Newsmax o vyhlásení ruského prezidenta.  

Vučič sa v súčasnosti v New Yorku zúčastňuje na 77. Valnom zhromaždení Organizácie Spojených národov.

Srbský prezident sa vyjadril aj k situácii v Kosove, keď divákom televízie povedal, že „krízu v Kosove sme úspešne deeskalovali, ale budeme musieť viac pracovať na nájdení dlhodobého riešenia. Nebudeme hľadať vinníka, pretože kompromis je oveľa lepší ako zbrane a bomby, ktoré dnes vidíme (na Ukrajine)“.

Ďalšie dôležité správy

Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) sa prihovára na námornej prehliadke pri príležitosti Dňa námorníctva v Petrohrade v nedeľu 31. júla 2022. Vpravo ruský minister obrany Sergej Šojgu.
Neprehliadnite

Putin sa vyhráža jadrovými zbraňami. Koľko ich Rusko má a koľko skazy vedia napáchať?

Putinov prejav k národu
Neprehliadnite

Putin si prehru dovoliť nemôže. Aká bude reakcia Západu? Píše britský poslanec Tobias Ellwood