Ak západná koalícia nepomôže Ukrajine vyhrať v konflikte s Ruskom, šéf Kremľa Vladimir Putin napokon prenesie vojnu na územie NATO, tvrdí ruský oligarcha žijúci v exile a prominentný kritik Kremľa Michail Chodorkovskij. Píše o tom portál Newsweek.

Chodorkovskij sa takto vyjadril v rozhovore pre televíznu sieť Euronews so sídlom vo Francúzsku. Oligarcha vyzval NATO, aby naďalej poskytovalo ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému zbrane a zásoby na boj proti ruskej armáde.

Vojna na území NATO

„Dnes má NATO skvelú príležitosť pomôcť Ukrajine brániť jej suverenitu... zbraňami, zásobami a výcvikom ukrajinských vojakov, a to namiesto toho, aby bojovalo na vlastných územiach... Ak túto príležitosť premeškáme, tak varujem, že o niekoľko rokov alebo možno aj skôr sa NATO priamo zapojí do tejto vojny, pretože sa bude diať na území NATO."

Chodorkovskij na otázku, či si myslí, že NATO by sa malo priamo angažovať na Ukrajine, odpovedal, že Aliancia musí urobiť všetko, čo je v jej silách, aby zabezpečila, že Putin vo vojne nezvíťazí.

„Tí, ktorí veria, že sa s agresorom nejako dohodnete, opakujú chyby svojich mnohých predchodcov,“ povedal.

Ďalšie dôležité správy

Vladimir Putin
Neprehliadnite

Putinovi kumpáni varujú pred rozpútaním 3. svetovej vojny, keďže NATO vycerilo zuby na Rusko