Ruský prezident Vladimir Putin používa dvojníkov, aby zakryl svoje zhoršujúce sa zdravie. Podľa portálu Newsweek to tvrdí predstaviteľ Hlavnej správy rozviedky Ministerstva obrany Ukrajiny Vadym Skibickyj.

Putinovi ľudia v panike

Putin „nie je fyzicky ani mentálne v dobrom zdravotnom stave" a členovia jeho užšieho kruhu začali „panikáriť pre jeho zdravie", povedal Skibickyj v rozhovore pre denník The Telegraph.

„Používa veľa dvojníkov... a niekedy je ťažké odhaliť, či je to skutočný Putin, alebo niekto, kto ho nahrádza," uviedol.

Napriek rôznym tvrdeniam o Putinovom zlom zdravotnom stave Skibickyj dodal, že šéf Kremľa vytrvalo vedie vojnu na Ukrajine a „pravdepodobne sa tak skoro nezastaví“.

Mŕtvy Putin

Od februárového spustenia ruskej invázie na Ukrajinu bol Putin (69) terčom množstva správ, že je už možno mŕtvy, a ak nie, tak trpí rôznymi ochoreniami - od Parkinsonovej choroby až po rakovinu.

Kremeľ takéto tvrdenia opakovane odmieta. Podľa jeho hovorcu Dmitrija Peskova ide o falošné správy, ktoré v posledných mesiacoch šírili ukrajinskí, americkí a britskí informační „špecialisti".

Dohady odmietol koncom júla aj riaditeľ americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) William Burns. „Pokiaľ vieme, je až príliš zdravý," reagoval na Putinov stav.

Ďalšie dôležité správy

WA 25 Atlanta - Riaditeľ CIA William Burns reční počas podujatia na technologickom inštitúte v Atlante vo štvrtok 14. apríla 2022. FOTO TASR/AP


Central Intelligence Agency Director William Burns speaks during an event at the Georgia Institute of Technology on Thursday, April 14, 2022, in Atlanta. (AP Photo/Brynn Anderson)
Neprehliadnite

Putin je zdravý ako buk, reagoval šéf CIA na fámy o podlomenom zdraví ruského prezidenta