Britská ministerka zahraničných vecí Liz Trussová uviedla, že je nevyhnutné pokračovať v tlaku na Rusko prostredníctvom dodávania ďalších zbraní Ukrajine a uvalením ďalších sankcií.

„Momentálne je veľmi dôležité, aby sme pokračovali v tlaku na Vladimira Putina zvýšením sankcií a dodávaním ďalších zbraní Ukrajine," cituje jej slová BBC.

Liz Trussová sa takto vyjadrila na štvrtkovom stretnutí ministrov zahraničných vecí G7 v Nemecku. Zároveň vyzvala svojich kolegov, aby sa zaviazali k ďalším vlnám sankcií, kým sa ruskí vojaci nestiahnu z Ukrajiny.

„Putin sa ponižuje na svetovej scéne. Musíme zabezpečiť, aby na Ukrajine čelil porážke, ktorá mu odoprie akýkoľvek prospech a v konečnom dôsledku obmedzí ďalšiu agresiu,“ dodala.

Ďalšie dôležité správy

KK15 Varšava - Britská ministerka zahraničných vecí Liz Trussová hovorí počas tlačovej konferencie s poľským ministrom zahraničných vecí Zbigniewom Rauom 5. apríla 2022 vo Varšave. FOTO TASR/AP
Britain's Foreign Secretary Liz Truss speaks at a joint news conference with Polish Foreign Minister Zbigniew Rau in Warsaw, Poland, Tuesday, April 5, 2022. (AP Photo/Czarek Sokolowski)
Neprehliadnite

Trussová: Západ musí zdvojnásobiť dodávky vojenskej techniky na Ukrajinu