Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dekrét o odvetných ekonomických sankciách v reakcii na ,,nepriateľské kroky niektorých cudzích štátov a medzinárodných organizácií".

TASR správu prevzala od agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na utorňajšie vyhlásenie Kremľa. Putin dal vláde pokyn, aby do desiatich dní pripravila zoznam a osôb a subjektov, na ktoré sa budú odvetné sankcie vzťahovať.

Rusko zakáže vývoz produktov a surovín subjektom a osobám, ktoré v tejto chvíli nešpecifikovalo. Dekrét tiež zakazuje transakcie so zahraničnými jednotlivcami a spoločnosťami, na ktoré sa vzťahujú ruské odvetné sankcie, a umožňuje ruským protistranám neplniť si voči nim záväzky.

Podľa dekrétu má ruská vláda desať dní na pripravenie zoznamu zahraničných jednotlivcov a spoločností, ktoré majú byť sankcionované. Moskva zároveň zadefinuje ,,dodatočné kritériá" pre množstvo transakcií, ktoré by mali podliehať obmedzeniam.

Ďalšie dôležité správy

PK 28 archív Brusel - Na archívnej snímke z 27. februára 2022 šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell odpovedá na otázky novinárov počas tlačovej konferencie v sídle EÚ v Bruseli. Rokovania s Iránom o oživení jadrovej dohody z roku 2015 musia byť pozastavené, uviedla v piatok 11. marca Európska únia, ktorá rozhovory koordinuje. FOTO TASR/AP

FILE - European Union foreign policy chief Josep Borrell speaks during a press statement at EU headquarters in Brussels, Sunday, Feb. 27, 2022. Borrell sa
Neprehliadnite

Európska únia na zasadnutí šéfov diplomacií prijme šiesty balík sankcií voči Rusku