Zverejnením uznesenia Ústavného súdu (ÚS) SR v zbierke zákonov sa pozastaví účinnosť časti vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorý obsahuje prechodné lehoty pre osoby po prvej dávke vakcíny, ktorú absolvovali do 9. júla, pendlerov a osoby od 12 do 18 rokov. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚVZ SR Daša Račková v súvislosti so zverejneným uznesením ÚS SR na jeho oficiálnom webe, ktoré sa týka vyhlášky upravujúcej režim na hraniciach.

„V praxi tak zmeny zverejnením uznesenia v zbierke zákonov pocítia najskôr „prvoočkované osoby", ktorým by prechodné obdobie končilo 2. augusta," uviedla Račková. Uznesenie zatiaľ ÚS zverejnil na svojom webe, v zbierke zákonov nevyšiel. Pendleri a osoby od 12 do 18 rokov zmeny nateraz nepocítia. „Otázka režimu na hraniciach pre osoby od 12 do 18 rokov a pendlerov bude predmetom ďalších rokovaní," vysvetlila Račková.

Na snímke uprostred predseda SaS, podpredseda vlády SR a minister hospodárstva SR Richard Sulík počas tlačovej konferencie, na ktorej informoval o tom, že podal demisiu v Bratislave 22. marca 2021. Tretí zľava minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling a piata zľava členka republikovej rady SaS a predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó-Cigániková. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

SaS aj Heger rešpektujú rozhodnutie Ústavného súdu, na hraniciach zatiaľ platí aktuálny stav

ÚVZ SR informuje, že do momentu zverejnenia uznesenia ÚS SR v zbierke zákonov stále platí súčasný režim na hraniciach. „Prosíme občanov, aby pri prekračovaní hraníc rešpektovali pokyny kontrolných zložiek," doplnila hovorkyňa ÚVZ SR.

ÚS SR pozastavil účinnosť časti vyhlášky ÚVZ SR, ktorou sa upravuje aktuálny režim na hraniciach. Rozhodlo o tom v utorok (27. 7.) plénum ÚS SR na neverejnom zasadnutí. Vyhlášku napadla opozícia, jej návrh prijal súd na ďalšie konanie v celom rozsahu.