Protimonopolný úrad (PMÚ) SR, odbor koncentrácií, začal správne konanie vo veci koncentrácie, ktorá spočíva v získaní nepriamej výlučnej kontroly nad prevádzkovateľom čerpacích staníc Lukoil na Slovensku podnikateľom MOL Nyrt., Maďarsko. 

Tým prevádzkovateľom je spoločnosť Normbenz Slovakia a prevzatie kontroly sa uskutoční prostredníctvom spoločnosti Slovnaft. PMÚ o tom informoval na svojej internetovej stránke.

Maďarská petrochemická skupina MOL oznámila akvizíciu 100 percent spoločnosti Normbenz Slovakia od Normeston Group Cyprus Limited, ktorá zahŕňa 16 čerpacích staníc na Slovensku prevádzkovaných pod značkou Lukoil, ešte koncom marca. Nadobudnúť ich má spoločnosť Slovnaft, ktorá tak rozšíri svoju sieť 254 čerpacích staníc.

Slovnaft
Neprehliadnite

MOL oznámil akvizíciu 16 čerpacích staníc Lukoil, rozšíria sieť skupiny Slovnaft

„Tretie strany, teda fyzické a právnické osoby, môžu predložiť úradu svoje pripomienky, námietky a informácie k oznámeným koncentráciám,“ uviedol PMÚ.

„Novozískané čerpacie stanice budú rebrandované a poskytnú ľuďom na cestách vysoký štandard produktov a služieb, ktorý od našej siete očakávajú," uviedla v čase podpísania dohody riaditeľka maloobchodu spoločnosti Slovnaft Timea Reicher.

„Získanie 16 nových čerpacích staníc na Slovensku je pre nás príležitosťou rozšíriť našu prítomnosť v krajine a zaviesť náš koncept Fresh Corner na nových čerpacích staniciach,“ uviedol k tomu Péter Ratatics, viceprezident skupiny MOL pre služby zákazníkom.

Čerpacia stanica spoločnosti MOL pri obci Leányfalu blízko Budapešti
Neprehliadnite

MOL so Slovnaftom predávajú milióny káv a hotdogov. Ich gastrokoncept má už tisíc prevádzok