Desiatky demonštrácii v celej krajine zavŕšili týždeň plný protestov, ktoré vyvolala smrť Afroameričana George Floyda z 25. mája. Podľa agentúry AP sa v sobotu pravdepodobne zmobilizovalo vôbec najviac protestujúcich za uplynulé dva týždne.

Po tom, čo na predchádzajúcich protestoch dochádzalo často k násiliu, sa sobotné protesty v USA niesli v pokojnejšej atmosfére. Úrady v mnohých mestách dokonca zrušili zákaz vychádzania, pretože za posledné hodiny zaznamenali málo nepokojov a žiadne zatknutia.

WA 24 archív Paríž - Na archívnej snímke z 18. novembra 2019 je logo amerického internetového  gigantu Googlu v Paríži. Francúzsky protimonopolný úrad uložil Google pokutu vo výške 150 miliónov eur za
Neprehliadnite

USA začnú znova vyšetrovať zavedenie digitálnej dane v niektorých krajinách

Miestne orgány sa počas protestov na niektorých miestach stiahli do úzadia, čo dalo protestom festivalovú atmosféru.
Vo Washingtone sa počas protestu predávalo občerstvenie v stánkoch a niektoré križovatky sa dokonca zmenili na tanečné parkety.
Protesty sa konali aj v mestách ako New York, San Francisco, Philadelphia či Chicago.

V Readforde, v rodnom mestečku Floyda, sa zišli stovky smútiacich pred miestnym kostolom, kde sa konal spomienkový obrad. V Minneapolise sa mestský predstavitelia medzičasom dohodli, že polícii zakážu používať škrtiace chvaty a od policajtov budú vyžadovať, aby zasiahli v prípade, ak budú svedkami použitia neprimeranej sily kolegami.

Podobné protesty sa v sobotu konali v metropolách a väčších mestách po celom svete. Zúčastnili sa ich desiatky tisíc ľudí.