Moskvou podporované separatistické sily na východe Ukrajiny v piatok vyhlásili, že dobyli strategicky významné mesto Lyman. Informovala o tom agentúra AFP, ktorá dodala, že toto tvrdenie bezprostredne nepotvrdila Moskva ani Kyjev.

Predstavitelia samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) na sociálnej sieti Telegram oznámili, že spoločne s ruskými jednotkami ,,oslobodili a prevzali kontrolu nad 220 osadami vrátane mesta Lyman". Toto mesto je kľúčové, pretože na nachádza na ceste vedúcej do ďalších ukrajinských miest, ktoré sú stále pod kontrolou Kyjeva.

Moskva sa podľa AFP v uplynulých dňoch sústreďuje najmä na rozšírenie svojich územných ziskov v Donbase v blízkosti ruských hraníc.

Ďalšie dôležité správy

PK 23 Mariupol - Na snímke z videa ruský vojak (vľavo) prehľadáva ukrajinského bojovníka z obliehanej oceliarne Azovstaľ v Mariupole na juhovýchode Ukrajiny. FOTO TASR/AP

In this photo taken from video released by the Russian Defense Ministry on Friday, May 20, 2022, a Russian serviceman frisks a Ukrainian serviceman after they leaved the besieged Azovstal steel plant in Mariupol, in territory under the government of the Donetsk People's Republic, eastern Ukraine. (Russian Defense Ministry Pres
Neprehliadnite

Ruský vojak v ukrajinskom zajatí nezažil násilie, najhoršia bola nuda