Zatiaľ sú podľa generálneho prokurátora obvinení štyria páchatelia, ktorí sa podieľali na skutku – pravdepodobný objednávateľ Alena Zs., strelec Tomáš Sz., vodič Miroslav M. a sprostredkovateľ Zoltán A. Podľa J. Čižnára Alena Zs. pravdepodobne vyplatila peniaze, no nie je isté, či pochádzali od nej.

Jeden z obvinených Zoltán A. spolupracuje s políciou, naznačil dozorujúci prokurátor. Podľa jeho slov si obvinený vyhodnotil rozsah poznatkov voči nemu a rozhodol sa akceptovať situáciu, v ktorej sa ocitol a tak bol ústretovejší k orgánom činným v trestnom konaní.

Objednávka bola podľa prokurátora na konkrétnu osobu, Jána Kuciaka, a cena za jej realizáciu mala byť minimálne 70-tisíc eur, z toho 50-tisíc eur v hotovosti a ďalších 20-tisíc eur bolo odpustenie dlhu, ktorý sprostredkovateľ Zoltán A. dlžil objednávateľke Alene Zs. Partnerka novinára bola náhodnou obeťou, v nesprávnom čase na nesprávnom mieste, povedal J. Čižnár.

Samotná policajná akcia 27. septembra s názvom News, ktorú polícia zverejnila na svojej facebookovej stránke, začala o druhej ráno a bolo počas nej zaistených 570 rôznych stôp, vrátane dvoch automatických zbraní, troch motorových vozidiel, náboj s individuálnymi zhodami so zásobníkom, ktorý bol použitý pri zločine a mobilné telefóny. Zúčastnilo sa jej 150 policajtov.

Policajný tím podľa prokurátora ďalej funguje v tom istom nasadení ako doteraz a vyšetrovanie je stále ešte len na začiatku. Z tohto dôvodu polícia ani prokuratúra nechcú uvádzať viac detailov.

Identikit bol zverejnený z taktických dôvodov, podľa prokurátora rozhodne však nešlo o vymyslenú osobu. Nakoniec sa na základe neho podarilo zistiť konkrétnu osobu, ktorá sa v okolí miesta činu nachádzala.

Na otázky, či za vraždou môže stáť vplyvný podnikateľ Marián Kočner, J. Čižnár reagoval: „Zatiaľ neriešime pána Kočnera, riešime štyroch obvinených. Takéto otázky sú predčasné a pokiaľ je Kočner vo väzbe pre iné trestné činy, tak to my neriešime,“ tvrdí dozorujúci prokurátor.

Generálny prokurátor zároveň vyzval politikov, aby sa „prestali vyjadrovať k tomu, do čoho sa nerozumejú“.