Od roku 2013 je pritom zakázané robiť hotovostné operácie nad 15-tisíc eur, upozorňuje Denník N. D. Kováčik podľa neho tvrdí, že peniaze má od brata Tibora a bližšie ich pôvod nechce vysvetľovať. Vraj preto, že jeho brat nie je verejne činná osoba.

Nespresnil ani, prečo takúto hotovosť nikdy nepriznal – a to napriek tomu, že od roku 2012 každý rok zverejňuje majetkové priznania. V roku 2017, keď vklad uskutočnil, priznal 60-tisíc eur v hotovosti a cenné papiere za 30-tisíc eur. V priznaní bola aj bližšie nespresnená „nová pôžička“.

Policajné prezídium priznalo, že polícia za predošlého vedenia Tibora Gašpara pochybila. „Spis vykazuje nedostatky. Prezident policajného zboru Milan Lučanský preto nariadil podrobnú kontrolu spisu,“ cituje ho Denník N. Ak to bude potrebné, je pripravené prípad opätovne otvoriť.

Rodina Kováčikovho brata Tibora, ktorý mu mal hotovosť požičať, navyše vlastní nehnuteľnosti zaťažené hypotékou. T. Kováčik je aktívny len vo firme TI&MA, ktorá nemá na vytiahnutie takejto hotovosti dostatočný obrat.

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik je dlhodobo kritizovaný za nečinnosť, hoci práve jeho úrad vznikol za účelom vyšetrovania najzávažnejších ekonomických trestných činov. Počas ôsmich rokov svojej činnosti zo 61 prípadov nepriviedol k obžalobe ani jeden. Pri zhromaždeniach Za slušné Slovensko žiadali ľudia jeho koniec vo funkcii, sám vyhlásil, že v nej nezotrvá do konca funkčného obdobia. To má do roku 2021.

V súčasnosti sa sporí s vyšetrovacím tímom Gorila, od ktorého žiada originál nahrávky nájdenej v trezore Mariána Kočnera. Tím sa bráni, že by mu mala stačiť aj kópia.