Sudca Okresného súdu (OS) Bratislava I prerušil v pondelok hlavné pojednávanie s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom do 12.30 h. Popoludní by sa mali prehrávať odposluchy v kauze.

Za takmer tri hodiny si súd dopoludnia vypočul tri nahrávky z telefónu podnikateľa Mariana Kočnera. Na nich boli zaznamenané jeho rozhovory s Dobroslavom Trnkom a jeho priateľom Lórantom Kósom ku Gorile. Kósa spoločne s Dobroslavom Trnkom a so starostom obce Dolný Bar Oskárom Bereczkom mali údajne vydierať a snažiť sa predať nahrávku Gorila finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi.

Na snímke je Jaromír Čižnár ktorý vypovedá v Trnkovej kauze Gorila.
Neprehliadnite

Čižnár: Trnka sa stretol s Ficom a púšťal mu nahrávku, ten ho vyhodil

Počas rozhovoru Marian Kočner často vulgárne nadával Dobroslavovi Trnkovi, že chceli nahrávku predať. Okrem iného sa zaujímal, kto kontaktoval advokáta Haščáka Martina Škublu. Prvá nahrávka bola zo stretnutia Mariana Kočnera s Kósom a Dobroslavom Trnkom, druhá len s Kósom a tretia bola mediálne známa nahrávka Mariana Kočnera s exgenerálnym prokurátorom.

Práve v nej Dobroslav Trnka uviedol obavy, že vie, že ho zabijú za pokus predať Gorilu. Podnikateľ Marian Kočner sa v nej pýta Dobroslava Trnku, koľko kópií z Gorily urobil, či vydieral Haščáka a prečo tak urobil. Práve na poslednej nahrávke zazneli množstvá vulgarizmov na adresu Dobroslava Trnku zo strany Mariana Kočnera.

Na snímke bývalý generálny prokurátor Dobroslav T. prichádza na hlavné pojednávanie v kauze Gorila 6. septembra 2021 v Bratislave.  Obvinený mal podľa slov polície zločin spáchať ako verejný činiteľ zneužitím svojej právomoci, a to závažnejším spôsobom konania a po dlhší čas.
Neprehliadnite

Bývalý generálny prokurátor Trnka je opäť na súde, pokračuje proces v kauze Gorila

Prokurátor ÚŠP podal obžalobu na Dobroslava Trnku zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa na súd začiatkom mája. Podľa záverov vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry bývalý šéf Generálnej prokuratúry SR nestíhal všetky trestné činy, o ktorých sa dozvedel.

Obvinený mal podľa polície od podnikateľa Mariana Kočnera prevziať zvukovú nahrávku obsahujúcu rozhovory osôb z podnikateľského prostredia, politikov a predstaviteľov štátnych orgánov. Z rozhovorov mali pritom vyplývať podozrenia zo spáchania viacerých trestných činov, najmä korupčného charakteru. Nahrávkou mal Dobroslav Trnka a ďalšie dve osoby údajne vydierať finančníka Jaroslava Haščáka.