Strana SaS v stredu vypovedala koaličnú zmluvu. Od premiéra Eduarda Hegera očakáva jej nový návrh, z ktorej bude vychádzať, že Igor Matovič už nebude členom vlády.

Niekedy jeden poslanec, inokedy celé kluby

Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková však tvrdí, že problémový nie je iba Matovič. Podľa nej sa viacerí koaliční poslanci nerozpakujú pravidelne a ostentatívne hlasovať za návrhy opozičných kolegov.

„Niekedy je to jeden poslanec, niekedy dva hlasy, inokedy celé kluby a už sme tu mali aj koordináciu poslancov Sme rodina a OĽaNO, vďaka čomu prešiel zákon poslanca Šimka, ktorý prišiel do NR SR na kandidátke ĽSNS,“ napísala Bittó Cigániková.

Hlasujú za každú Igorovu hlúposť

Poslankyňa ďalej konštatovala, že prípadov, kedy koaliční poslanci hlasovali za návrhy opozície, je príliš veľa. To považuje za dôkaz, že koalícia nefunguje dobre. Podľa výpočtov liberálov by malo byť takýchto porušení Koaličnej zmluvy až 581.

Sme rodina údajne hlasovala za návrhy fašistov 205-krát. Za návrhy Smeru to bolo 78 ráz, za tie z dielne Hlasu zas 47. Dohromady hlasovalo hnutie Borisa Kollára za návrhy mimo koalície 330-krát. OľaNO zas podľa spomínaných výpočtov za návrhy opozície hlasovalo 189-krát.

„Pozdravujem Sme rodina, ktorí sa tvária, že sa ich to netýka. Pritom majú najviac porušení a prechádza im to len preto, lebo poslušne hlasujú za každú Igorovu narýchlo kvasenú hlúposť,“ dodala poslankyňa SaS.

Ďalšie dôležité správy

Richard Sulík, Igor Matovič
Neprehliadnite

SaS vypovedá koaličnú zmluvu, chce odchod Matoviča z vlády