Uviedla to odborová organizácia FIM CISL, podľa ktorej by to znamenalo pokles produkcie v Taliansku piaty rok po sebe. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Podľa odborov vyrobil Stellantis v Taliansku v 1. polroku tohto roka 351 890 áut. To je približne o 14 percent menej než v rovnakom období minulého roka. Ako dodali, medzi najzasiahnutejšie závody nedostatkom čipov patril závod Melfi na juhu Talianska a závod Sevel.

Vychádzajúc z výsledkov za 1. polrok tohto roka a predpokladanej celoročnej produkcie na základe objednávok odborári odhadujú, že tohtoročná strata Stellantisu na produkcii v Taliansku dosiahne od 200 000 do 220 000 áut, uviedol šéf odborovej organizácie FIM CISL Ferdinando Uliano.

„Je to, ako keby jeden z veľkých závodov spoločnosti odstavil výrobu na celý rok," dodal, pričom podľa neho sa situácia s čipmi tento rok nezmení a produkciu bude ovplyvňovať aj v roku 2023. Dodávky komponentov pre automobilový priemysel budú totiž ešte viac komplikovať vojna na Ukrajine a obmedzovanie dodávok plynu z Ruska do Európy, povedal Uliano.

Ďalšie dôležité správy

KK27 Turín - Generálny riaditeľ spoločnosti Stellantis Carlos Tavares hovorí počas tlačovej konferencie 31. marca 2022 v Turíne. Ruský závod nadnárodnej automobilky Stellantis, v ktorom sa vyrábajú dodávky, bude musieť čoskoro zastaviť produkciu, pretože mu dochádzajú diely. Vyhlásil to vo štvrtok generálny riaditeľ spoločnosti Carlos Tavares. FOTO TASR/AP
Stellantis CEO Carlos Tavares speaks during a news conference following a meeting with unions, in Turin, Italy, Thursday, March 31, 2022. (Fa
Neprehliadnite

Stellantis: Trh s autami by sa mohol zrútiť, ak elektrické vozidlá nezlacnejú