Americký prezident Joe Biden značil prívržencov svojho republikánskeho predchodcu Donalda Trumpa za najextrémnejšiu politickú organizáciu v dejinách USA. O pol roka sa v USA budú konať kongresové voľby, informuje TASR na základe správy agentúry AFP.

Trumpovo hnutie

Biden v súvislosti s kongresovými voľbami varoval, že Trumpovo hnutie Make America Great Again (Urobme Ameriku opäť veľkou) predstavuje nebezpečenstvo pre americké hodnoty. „Táto skupina je naozaj najextrémnejšou politickou organizáciou v americkej histórii, v nedávnej americkej histórii," povedal Biden.

Šéf Bieleho domu, ktorý je z Demokratickej strany, kritizoval hospodársku politiku republikánov, ktorá podľa neho uprednostňuje bohatých – na rozdiel od jeho vlastnej politiky, o ktorej hovorí ako zameranej na pracujúcu triedu. Práve hospodárska politika bude pravdepodobne zohrávať dôležitú úlohu pred nadchádzajúcimi voľbami, vysvetľuje AFP.

Opäť prezidentom 

Biden začal svoje funkčné obdobie z veľkej časti snahou vyhýbať sa zmienkam o Trumpovi, ten však naďalej tvrdí, že prezidentské voľby v roku 2020 v skutočnosti vyhral on a Biden je v Bielom dome podvodom. Trump na seba v súčasnosti púta pozornosť aj verejnou podporou víťazných kandidátov v republikánskych primárkach do kongresových volieb a naznačuje, že v roku 2024 bude opäť kandidovať na prezidenta.

Ďalšie dôležité správy

President Donald Trump speaks regarding the on going situation in Charlottesville, Va., Saturday, Aug. 12, 2017 at Trump National Golf Club in Bedminster, N.J. (AP Photo/Pablo Martinez Monsivais)
Neprehliadnite

Ak Putin má kompromitujúce informácie o Bidenovom synovi, podľa Trumpa by ich mal odhaliť