Bývalého šéfa finančnej spravodajskej jednotky NAKA Mariána Zetochu budú stíhať väzobne. Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Médiá o tom informoval jeho obhajca Ľubomír Hlbočan. Ten zastupuje aj bývalého šéfa NAKA Petra Hraška. Ten nie je schopný výsluchu, podľa advokáta je v zlom psychickom stave.

Nie je to rozhodnutie o vine, to je len zabezpečovacie opatrenie s tým, že mal som kopu ľudí, ktorí boli oslobodení a boli zobratí do väzby a potom im musel štát zaplatiť. Chcem povedať, že môj klient  nebol vyšetrovateľom ani operatívcom. Nedochádzal do styku so žiadnymi vecami, ktoré sa týkajú takýchto živých vecí a aj z tohto dôvodu si myslím, že táto väzba je nadbytočná, ale spoločenská požiadavka je taká, aká je," uviedol na margo väzobného stíhania Mariána Zetochu.

AKA zasahuje u R. Krajmera
Neprehliadnite

Do väzby zobral súd aj exriaditeľa NAKA Róberta Krajmera

V prípade Petra H. sudca ma informoval, že zisťoval jeho zdravotný stav u ošetrujúcej lekárky telefonicky. Nie je spôsobilý vôbec výsluchu, nevníma a chcel som povedať, že niekto mi vravel, že vraj sa šíri po internete správa, že sa pokúsil o samovraždu, čo nie je pravda. On sa normálne psychicky zrútil s tým, že ide o vážnu zdravotnú poruchu," dodal k zdravotnému stavu bývalého šéfa NAKA advokát. Pôvodne bol výsluch Petra Hraška naplánovaný pred sudcom ŠTS v sobotu (7.11.).