Situácia s počtom nových prípadov aj hospitalizovaných v súvislosti s ochorením Covid-19 sa na Slovensku mierne zhoršuje. Sedemdňový priemer nových prípadov je aktuálne 5 089, v nemocniciach je hospitalizovaných 4 017 ľudí. Informoval o tom v utorok minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO), podľa ktorého by uvoľnenie aktuálnych opatrení spôsobilo prudké zhoršenie situácie.

 

Okrem hospitalizácií stúpol aj počet pacientov na umelej pľúcnej ventilácii z 337 na 348. Sedemdňový priemer vykonaných testov je 226 903. Pozitivita vykonaných PCR testov je na úrovni 22 percent a pozitivita vykonaných antigénových testov je na úrovni jedného percenta.

Okrúhly stôl premiéra a odborníkov na zlepšenie epidemiologickej situácie na Slovensku
Neprehliadnite

Odborníci a vedci budú o pandémii na Úrade vlády SR diskutovať aj v stredu

Krajčí dodal, že sedemdňový priemer pozitívnych PCR aj antigénových testov sa zvýšil z 4 793 na 5 089. V prípade PCR testov je to 2156. Zvýšil sa aj počet výjazdov zdravotnej záchrannej služby k pacientom s novým koronavírusom. OAIM lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou sú obsadené na 85 percent. „Predpokladáme, že pozitívny efekt vakcinácie sa začne prejavovať v nasledujúcich dvoch - troch týždňoch," uviedol epidemiológ Pavol Jarčuška. Počet úmrtí na ochorenie či s ochorením Covid-19 je na čísle 8 014. V karanténe je 1 620 zdravotníckych pracovníkov.