Primátori krajských miest iniciovali stretnutie s predstaviteľmi ministerstva zdravotníctva o pomoci štátu pri zriaďovaní vakcinačných centier. TASR o tom informoval primátor Trenčína Richard Rybníček. „Chceli by sme pomôcť štátu zriaďovať vakcinačné centrá, zatiaľ v krajských mestách. Ak to bude možné, chceli by sme to urobiť ešte vo februári. A potom postupne v ďalších mestách," povedal trenčiansky primátor.

Primátor Trenčína Richard Rybníček počas tlačového brífingu 16. decembra 2020 v Trenčíne. V Trenčíne bude počas najbližšieho víkendu 19. a 20. decembra 2020 celoplošné testovanie obyvateľov antigénovými testami. Testovanie bude dobrovoľné a bezplatné. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Neprehliadnite

Výsledky potvrdzujú zmysel decembrového testovania, tvrdí Rybníček

Rybníček je presvedčený, že samospráva musí štátu vo vakcinovaní pomôcť. „Myslím si, že začneme zriaďovať vakcinačné centrá v krajských mestách, aby sme pomohli s rýchlosťou vo vakcinácii. Samozrejme, dôležité je, aby štát doviezol čo najviac vakcín. Ale myslím si, že bez samosprávy to štát opäť bude zvládať s veľkými ťažkosťami. Takže my sme pripravení pomôcť," podotkol trenčiansky primátor.