Príčinou bol podľa polície zrejme únik plynu. Na mieste vzplanul požiar a tesne pred deviatou hodinou sa ozvala explózia. Požiarnici začali oheň hasiť a ľudí z vnútra pekárne evakuovať pomocou rebríkov, zatiaľ čo záchranári pomáhali zraneným a popáleným ľuďom priamo na mieste.

Denník Le Figaro informoval, že po incidente je 47 zranených a tri osoby zomreli. Pôvodne sa hovorilo o dvoch desiatkach zranených, z toho mali byť dvaja ťažko. Polícia na sociálnej sieti Twitteri požiadala verejnosť, aby sa miestu vyhla a nechala priestor pre hasičov a záchranárov.

Explózia v Paríži si vyžiadala tretiu obeť v sobotu poobede, keď svojim zraneniam krátko po prevoze do nemocnice podľahla občianka Španielska, ktorá bola vo francúzskej metropole na dovolenke so svojím manželom. S odvolaním sa na zdroje španielskeho ministerstva zahraničných vecí o tom informovala agentúra AFP.

Ďalšími obeťami výbuchu sú dvaja hasiči, ktorí boli ráno privolaní do ulice Rue de Trévise, kde unikal plyn. Krátko po príjazde hasičov došlo v budove, kde sídlila pekáreň a reštaurácia, k mohutnému výbuchu a následne vypukol aj požiar. Tlaková vlna po výbuchu spôsobila materiálne škody na okolitých budovách.

Výbuch otriasol pekárstvom Hubert v ulici Trévise, ktorá je v 9. parížskom obvode neďaleko Opery. Na snímkach je vidieť mnoho trosiek a vyrazená okná. Podľa francúzskych médií dnes nemalo byť pekárstvo otvorené.

Svedkovia z okolitých domov zachytili na svoje mobilné telefóny prvé snímky miesta. Z hotela na ulici Trévise boli na žiadosť polície evakuovaní hostia. Podľa recepčnej bol výbuch veľmi silný a ľudia podľahli panike, že ide o teroristický ú­tok.

K výbuchu došlo v čase zvýšených bezpečnostných opatrení v hlavnom meste i po celom Francúzsku, pretože tento víkend sa očakávajú ďalšie protištátne demonštrácie hnutia žltých viest.