Pri vstupe do Talianska bude od štvrtka 10. decembra potrebné preukázať sa negatívnym testom na nový koronavírus (PCR alebo antigénovým), ktorý nie je starší ako 48 hodín. Informuje o tom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR na svojom webe.

Celkový počet obetí na koronavírus prekročil v Taliansku 23. novembra hranicu 50 000.
Neprehliadnite

Taliansko zavedie počas vianočných sviatkov prísnejšie obmedzenia

„Od 21. decembra do 6. januára 2021 platí pre osoby cestujúce zo zahraničia (vrátane krajín EÚ, a teda aj SR) povinnosť samoizolácie (so zdravotným dohľadom príslušného zdravotníckeho strediska) na obdobie 14 dní," uvádza rezort diplomacie. Dodáva, že slovenskí občania môžu vstúpiť do Talianska za podmienky, že prichádzajú z tzv. bezpečnej krajiny, pričom zoznam štátov je aktualizovaný na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a medzinárodnej spolupráce Talianskej republiky.

„Z uvedených krajín je možný tranzit pre slovenských občanov, pokiaľ cestujú individuálne (nie verejnou dopravou). Tranzit nesmie prekročiť 36 hodín na území Talianska. V prípade leteckého tranzitu nie je možné opustiť letisko až do príchodu do cieľovej krajiny," dodáva rezort. Pri vstupe do Talianska je však potrebné vyplniť vyhlásenie (autodichiarazione) a odovzdať ho dopravcovi alebo sa ním preukázať v prípade kontroly policajnými zložkami. Formulár je nevyhnutné vyplniť za každých okolností, bez ohľadu na spôsob dopravy a za každú fyzickú osobu. Tlačivo si možno stiahnuť aj na stránke ministerstva.