Na vstupe do Francúzska sa pri ceste zo Slovenska možno preukázať potvrdením o očkovaní proti ochoreniu Covid-19 alebo negatívnym PCR či antigénovým testom nie starším ako 72 hodín od vystavenia výsledku. Vyplýva to z informácií zverejnených na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

EBE 33 Pretória - Francúzsky prezident Emmanuel Macron počas prejavu na pôde francúzskeho veľvyslanca v juhoafrickej Pretórii v sobotu 29. mája 2021. Macron končí dvojdňovú návštevu Južnej Afriky. FOTO TASR/AP
French President Emmanuel Macron speaks to the French community at the residence of the French Ambassador in Pretoria, South Africa, Saturday, May 29, 2021. Macron was on a two-days visit to South Africa. (AP Photo/Jerome Delay)
Neprehliadnite

Francúzsko je stále najatraktívnejšou európskou krajinou pre zahraničných investorov

Zaočkované osoby sa musia preukázať potvrdením o očkovaní proti Covid-19, ktoré je označené QR kódom. Negatívny test v ich prípade nie je potrebný. „Maloleté osoby do 11 rokov, ktoré sprevádzajú dospelé očkované osoby, sa nemusia preukazovať potvrdením ani negatívnym testom," doplnilo ministerstvo. Neočkované osoby sa musia pri vstupe do Francúzska preukázať negatívnym testom nie starším ako 72 hodín od vystavenia výsledku.