Polícia v utorok zaznamenala neohlásené verejné zhromaždenia na piatich miestach v Bratislave. Na Námestí slobody a Hodžovom námestí museli policajti pre narušenie verejného poriadku použiť donucovacie prostriedky. Zranený bol jeden policajt. Zadržali tiež viacero osôb. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Neohlásené zhromaždenia zaevidovala polícia na Námestí SNP, Hodžovom námestí, Predstaničnom námestí, Námestí slobody a pred budovou Národnej rady SR.

„Na zhromaždeniach sa zúčastnili aj prívrženci krajnej pravice ako aj rizikoví športoví fanúšikovia z Ultras skupín. Verejný poriadok bol narušený na Námestí slobody a na Hodžovom námestí, preto bola polícia nútená použiť donucovacie prostriedky,“ skonštatovali policajné zložky.

Na snímke demonštranti smerujú k parlamentu  počas protivládneho protestu v Bratislave v utorok 17. novembra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Záchranári počas protestov v Bratislave ošetrili dve osoby s úrazmi hlavy

Vážnejšiemu narušeniu verejného poriadku a poškodzovaniu majetku polícia zabránila. Zranený bol jeden policajt. Podozrenia z útokov na verejného činiteľa polícia preveruje.

Počas konania zhromaždení hádzali niektoré zúčastnené osoby po policajtoch rôzne predmety - okrem iného aj nôž. Polícia sa taktiež zaoberá ďalšími priestupkami, ktoré budú predmetom dokazovania,“ priblížili.

Na policajné oddelenia predviedli viacero osôb, naďalej sú zadržané dve osoby, ktoré sú podozrivé zo spáchania trestných činov.

Na snímke kordón policajtov pred Úradom vlády SR
Neprehliadnite

Toto nie sú protesty za slobodu. Pretože toto nie je totalita

Ako dodala polícia, v okolí Hodžovho námestia bola počas zhromaždenia blokovaná cestná premávka. Dopravu preto usmerňovali príslušníci dopravnej polície.

Tisícky ľudí vyšli v utorok do ulíc protestovať proti vláde Igora Matoviča (OĽANO) a opatreniam prijatým pre pandémiu nového koronavírusu, a to napriek platnému núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa.