Štyria ľudia zomreli v noci na štvrtok pri požiari v nemocnici určenej na liečbu pacientov s novým koronavírusom v meste Záporožie na juhovýchode Ukrajiny. Medzi obeťami sú traja pacienti na jednotke intenzívnej starostlivosti a jedna lekárka. Informovali o tom agentúry Ukrinform a Reuters.

Marek Krajčí
Neprehliadnite

Pre Covid-19 je v nemocniciach 3 626 ľudí, situácia je vážna v Bratislave

Požiar vypukol okolo polnoci miestneho času. Podľa agentúry Ukrinform na mieste zasahovalo 15 hasičských áut a 58 záchranárov. Plamene sa približne po hodine podarilo uhasiť. Ako uvádza agentúra Reuters, požiar sa začal šíriť na prvom poschodí nemocnice, kde boli umiestnení pacienti napojení na umelú pľúcnu ventiláciu. Ôsmich sa podarilo evakuovať.

Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ uviedol, že príčinou požiaru, ktorú polícia stále vyšetruje, mohol byť únik kyslíka. Sústrasť pozostalým vyjadril prostredníctvom Facebooku aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. „Najhoršie na tejto tragédii je, že sa stala v nemocnici, kde sa zdravie ľudí snažíme ochrániť... Štát túto situáciu napraví, aby sa podobným tragédiám v budúcnosti zabránilo," uvádza sa v jeho vyhlásení.