Pri kontrole mobilných odberových miest (MOM) udelili do utorka (23. 2.) pokuty vo výške 2 800 eur, z toho kontrolná skupina Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR uložila pokuty vo výške 1 400 eur. Pre TASR to povedala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Mesto Košice otvorilo od piatka do nedele (12. - 14. 2.) 33 mobilných odberných miest (MOM) na testovanie na ochorenie Covid-19. Budúci víkend už mesto neplánuje organizovať plošné testovanie, zdôvodňuje to nárastom počtu súkromných MOM. Cieľom magistrátu je pripraviť veľkovakcinačné centrum na očkovanie proti ochoreniu Covid-19. Na snímke antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 na odbernom mieste na magistráte v Košiciach 13. februára 2021. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

MOM kdekoľvek na Slovensku nájde verejnosť v interaktívnej mape

„Najčastejšie zistené nedostatky boli v nedostatočnom počte personálneho obsadenia, celkom deväť kontrolovaných antigénových MOM nespĺňalo päťčlenný personál prítomný počas kontroly," priblížila.

MZ SR malo k strede (24. 2.) uzatvorené zmluvy o spolupráci na základe vyhlásených výziev na celkom 762 funkčných antigénových MOM po celom Slovensku. Kontroly plnenia zmlúv realizujú v súlade s povereniami ministra zdravotníctva zamestnanci vyšších územných celkov, regionálnych úradov verejného zdravotníctva a MZ SR a podľa schválenej metodiky. Dodala, že neohlásené kontroly na mieste sa začali 17. februára.