„Zelené“ šetrenie je IN

Jedno rozumné nákupné rozhodnutie vám pomôže byť uvedomelejší v rodinnom hospodárení aj v prístupe k životnému prostrediu. Investujte do kvalitného tepelného čerpadla a „prezlečte“ vašu domácnosť do ekonomickejšieho aj ekologickejšieho outfitu.

Trvalo udržateľná móda sa zďaleka netýka len oblečenia. Popredné technologické firmy podnikajú zásadné kroky, aby ich produkty spĺňali prísne normy pre ochranu prírody, pretože tá je dnes v stave, že potrebuje každú „zelenú“ iniciatívu.

Jednou z najvýraznejších je takzvaná Zelená dohoda, spoločne vyvíjané úsilie krajín EÚ o dekarbonizovanie Európy. Deje sa aj prostredníctvom podpory environmentálne priateľskejších technológií, ku ktorým patrí napríklad nízkouhlíkové vykurovanie tepelnými čerpadlami.

Menej odpadu, viac úžitku z obnoviteľných zdrojov

Hlavnou výhodou tepelných čerpadiel je, že predstavujú len 50 % odpadovej záťaže vysokoúčinného plynového kotla a tým, že využívajú obnoviteľné a bohato dostupné zdroje energie – zo vzduchu, vody alebo zeme, ich možno označiť za klimaticky šetrné riešenie. Ďalší benefit pocítite pri otváraní faktúr za spotrebované energie.

Japonská spoločnosť Daikin, jednotka v oblasti chladenia a vykurovania, nielenže podporuje Zelenú dohodu, ale sama si stanovila za cieľ stať sa do roku 2050 uhlíkovo neutrálnou firmou a toto predsavzatie napĺňa neustálym zlepšovaním produktových technológií.

Ilustračné foto
Zdroj: Daikin
Ilustračné foto

Keď čerpadlo, tak jedine od expertov

V portfóliu tepelných čerpadiel svetovo známej značky nájdete, čo hľadáte, ak je vašou prioritou skvelý pomer ceny a výkonu, profesionálne know-how a osobný zákaznícky servis – od rád pred kúpou až po servis zariadení. Či žijete v novostavbe alebo staršom byte, Daikin má riešenie aj pre vašu domácnosť.

Altherma 3 GEO je ako vysokovýkonné geotermálne tepelné čerpadlo správna voľba pre novostavby a rekonštrukcie. Na vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody využíva energiu z podzemných zdrojov.

Altherma 3 H HT, tepelné čerpadlo typu vzduch-voda, poskytuje maximálny komfort pri vykurovaní, chladení a príprave teplej vody. Dosahuje výstupnú teplotu až do 70 °C a energetickú účinnosť najvyššej triedy.

Kompaktná Altherma 3 M sa zas hodí na miesta s obmedzenou priestorovou kapacitou. Tým, že nie je potrebná žiadna prídavná vnútorná jednotka, ušetríte značné množstvo vonkajšieho priestoru. Monoblok sa totiž zmestí aj pod vaše okno.

Nízkoteplotná Altherma LT typu vzduch-voda je zákazníckym favoritom. V súčasnosti najpredávanejšia jednotka vo svojej kategórii sa hodí ako do novostavieb, tak aj do väčšiny rekonštruovaných priestorov. Pri verzii s chladením získate multifunkčné zariadenie, ktoré dokáže efektívne vychladiť celý dom, takže jedným ťahom vyriešite celoročné starosti s teplotným komfortom bez potreby ďalších investícií.

Dotácie a zľavy, ktoré vám uľahčia rozhodnutie

Žiť ekologicky sa oplatí, a nielen pre dobrý pocit. Celoslovenský dotačný program Zelená domácnostiam ponúka štedré štátne dotácie na tepelné čerpadlá. Obyvatelia Bratislavského kraja o ne žiadať nemôžu, no Daikin vychádza zľavami v ústrety aj zákazníkom z tejto oblasti. Viac na www.daikin.sk.