Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa pravidelne každý týždeň dáva testovať na ochorenie Covid-19. Aj z tohto dôvodu sa preto nezúčastní celoplošného testovania obyvateľov Slovenska, ktoré bude tento víkend. Uviedla to v utorok na tlačovej konferencii. Plošného testovania antigénovými testami sa zúčastnia predseda koaličnej strany SaS Richard Sulík aj predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová. Opozičný Smer-SD sa nechá otestovať PCR testami.

„Vnímam to ako súčasť zodpovedného výkonu mojich právomocí," povedala hlava štátu. Dôvodom jej pravidelného testovania je aj to, že pri výkone svojej funkcie sa dostáva do kontaktu s rôznymi osobami. Plošného testovania sa zúčastní aj minister hospodárstva Sulík, pre TASR to potvrdil hovorca strany SaS Ondrej Šprlák. Dodal, že SaS považuje celoplošné testovanie za správny krok. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová sa pôjde dať taktiež otestovať. Minulý piatok sa tak nechala otestovať v Trstenej na Orave, povedal Michal Dyttert, poverený riaditeľ odboru komunikácie ministerstva informatizácie.

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala ministerku spravodlivosti SR Máriu Kolíkovú, prvú viceprezidentku Policajného zboru SR Janu Maškarovú a riaditeľku nitrianskej neziskovej organizácie Centrum Slniečko Marianu Kováčovú. Témou stretnutia boli plánované legislatívne zmeny, ktoré by mali pomôcť týraným ženám.
Neprehliadnite

Je dôležité, aby ľudia v čase pandémie počúvali hlas vedcov a lekárov, vyzýva prezidentka

„Poslanci Smeru-SD skôr využijú možnosť individuálneho testovania presnejšími testami, napríklad PCR testom," uviedol pre TASR hovorca strany Ján Mažgút. Expremiér a líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini sa taktiež pôjde dať otestovať PCR testom, ktorý je spoľahlivý, tvrdí hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. „Pán Pellegrini je v úzkom kontakte so svojimi rodičmi, nakoľko si to vyžaduje ich zdravotný stav. Z tohto dôvodu si potrebuje byť istý výsledkom testu," poznamenala Medveď Macíková.