Prezidentka SR Zuzana Čaputová nemá naďalej zodpovedané mnohé dôležité otázky súvisiace s plánom plošného pretestovania obyvateľov Slovenska v súvislosti s ochorením COVID-19. Pre TASR to uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Premiér Igor Matovič (OĽANO) doposiaľ nekomunikoval s prezidentkou, potvrdil Strižinec.

Na margo toho, že o celoplošnom pretestovaní prezidentku SR neinformoval, Matovič v nedeľu po mimoriadnom rokovaní vlády uviedol, že nemusí byť ako veliteľka Ozbrojených síl (OS) SR informovaná o každom kroku.

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala ministerku spravodlivosti SR Máriu Kolíkovú, prvú viceprezidentku Policajného zboru SR Janu Maškarovú a riaditeľku nitrianskej neziskovej organizácie Centrum Slniečko Marianu Kováčovú. Témou stretnutia boli plánované legislatívne zmeny, ktoré by mali pomôcť týraným ženám.
Neprehliadnite

Prezidentka nebola o plošnom testovaní obyvateľov vopred informovaná

„Vrchná veliteľka OS je ceremoniálna funkcia mimo času vojny. Prezidentka preberá velenie v čase vojny,“ vysvetlil predseda vlády. Deklaroval však, že sa s Čaputovou stretne a všetko jej vysvetlí, pretože to je mimoriadna situácia a „všetci majú ťahať za jeden povraz“.

I. Matovič: Na Slovensku sa chystá plošné pretestovanie obyvateľov
Neprehliadnite

Matovičov nový trik: Bude celoplošné testovanie zázračným riešením, ktoré zachráni Slovensko?

Do konca októbra OS SR pripravia a počas novembra zrealizujú plošné testovanie obyvateľstva v súvislosti s novým koronavírusom. Po zasadnutí vlády to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) s tým, že pôjde o operačnú misiu s názvom Spoločná zodpovednosť. Uviedol, že plánujú nasadiť všetkých disponibilných vojakov, policajtov a hasičov.