Prezidentka SR Zuzana Čaputová v stredu prijala ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina). Hovorili o novele zákona, ktorý zrušil obedy zadarmo pre všetky deti a ktorý síce prezidentka vetovala, no poslanci jej veto prelomili.

Deti v riziku chudoby

Krajniak Čaputovú oboznámil s riešením, ktoré zabezpečí, aby žiadne dieťa neprepadlo sitom pomoci. Informovala o tom na sociálnej sieti s tým, že s riešením je spokojná.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová
Neprehliadnite

Stav životného prostredia je stále neuspokojivý aj napriek všetkému úsiliu, vyhlásila Čaputová

,,Aby žiadne dieťa neprepadlo sitom pomoci bol dôvod, prečo som koncom roku 2020 vetovala novelu zákona, ktorý rušil obedy zadarmo pre všetky deti," napísala prezidentka a dodala, že cieľom veta, ktoré ale poslanci prelomili, bolo zabezpečiť, aby nárok na obed nestratilo žiadne z približne 47-tisíc detí, ktoré sú v riziku chudoby, ale nie sú z domácností v hmotnej núdzi.

Nikto sitom neprepadne

Tieto deti by systémom prepadli. Nedostali by obed zadarmo a zároveň by ich rodičia nemali dostatočný príjem na to, aby si mohli uplatniť zvýšený daňový bonus.

Prezidentka Zuzana Čaputová odovzdala bojové zástavy vybraným piatim vojenským útvarom.
Neprehliadnite

Čaputová spravila politickú chybu a nedôvera členov Za ľudí voči Remišovej neznamená nič

,,Prípravu návrhu, ako odstrániť túto medzeru, som pozorne sledovala a komunikovala s ministrom práce Milanom Krajniakom, ako tento problém rieši," dodala prezidentka s tým, že v stredu ju minister prišiel oboznámiť s jeho novým návrhom, ktorý predloží na aktuálnu schôdzu parlamentu.

,,Tento návrh umožní, aby rodičia, ktorí si neuplatnia zvýšený daňový bonus, si mohli uplatniť pre svoje dieťa dotáciu na obed. S takým návrhom som spokojná, keďže nikto sitom pomoci neprepadne," uzavrela prezidentka.