Rok 2021 bol náročný, poznačený ďalšou vlnou pandémie, politickou krízou a rastúcou nedôverou v spoločnosti. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to skonštatovala v koncoročnom hodnotení pre TASR.

Hovorí tiež o roku bolesti, napätia a dúfa, že aj prehĺbenia vnútorných svetov. Ako poznamenala, snáď to bude aj rok, po ktorom bude nasledovať už len lepšia situácia.

Slovensko trpí covidom aj nedôverou

,,Slovensko je zranené. Trpí nie len covidom, ale aj krízou dôvery. Postupne sme si nechali otráviť svoj životný priestor a každým rokom sa nám v ňom žije ťažšie. Sociálne siete sa preplnili urážkami, nenávistnou rétorikou a dezinformáciami," zhodnotila hlava štátu situáciu v spoločnosti.

Na snímke zľava prezidentka SR Zuzana Čaputová a predseda Lekárskeho odborového združenia (LOZ) Peter Visolajský počas prijatia zástupcov zdravotníckych organizácií v súvislosti s aktuálnou situáciou v zdravotníctve v Prezidentskom paláci 22. októbra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Zuzana Čaputová odobrila reformu nemocníc. Lekárske odborové združenie je z toho sklamané

Z medziľudských vzťahov sa podľa prezidentky vytráca rešpekt, čo dospelo až k fyzickými atakom na zdravotníkov. V politickej komunikácii vidí hlavne napádanie oponentov.

Ukončenie sporov a riešenie pandémie

,,V takejto atmosfére sa ťažko musí žiť každému bez ohľadu, na ktorej strane sporov momentálne stojí. Čo ma zvlášť mrzí, je, ak niekto cielene zneužíva strach ľudí napríklad z očkovania na svoje politické ciele a oslabuje tým schopnosť našej spoločnosti čeliť pandémii," uviedla. V konečnom dôsledku na to podľa nej doplácajú úplne všetci.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová rozsvietila vianočný stromček pred Prezidentským palácom. Urobila tak spolu s rodinou lekárov - vedúceho covidového oddelenia v Ružinovskej nemocnici MUDr. J. Smahu a lekárky MUDr. S. Smahovej z Kliniky detskej hematológie a onkológie LF UK a NÚDCH. Na snímke je lekár Samuel Nachtmann z covidového oddelenia ružinovskej nemocnice v Bratislave.
Neprehliadnite

Podľa prezidentky Z. Čaputovej jej možná opätovná kandidatúra nie je nateraz témou

Tohtoročná výmena vlády, ktorú po Igorovi Matovičovi prevzal Eduard Heger (obaja OĽANO), bola podľa prezidentky v danej chvíli jediným možným riešením politickej krízy, v ktorej sa Slovensko ocitlo. Poukázala na to, že demisiu podalo šesť ministrov, koaliční partneri trvali na výmene premiéra a parlament nebol uznášaniaschopný. ,,Bolo potrebné ukončiť spory a venovať sa riešeniu pandémie a jej dosahov," uzavrela.

Fico tvrdí, že prezidentka a koalícia oklamali občanov, keď nechcú referendum
Neprehliadnite

Prezidentka a koalícia oklamali občanov, keď nechcú referendum, pritvrdzuje Fico