„Táto udalosť ma hlboko zasiahla. Nikto si nedokázal niečo také predstaviť,“ povedal A. Fontana. „Videl som zomierať príliš mnoho Lombarďanov a považujem to za absolútne nespravodlivé a neuveriteľné,“ dodal prezident tohto regiónu, známeho ako prvotné ohnisko šírenia nového koronavírusu v Taliansku.

Talianska vláda v súčasnosti nevie odhadnúť, ako dlho ešte budú musieť obyvatelia dodržiavať zákaz vychádzania. Na otázku, či budú musieť doma vydržať aj cez Veľkú noc, premiér Giuseppe Conte podľa APA odpovedal, že všetko bude závisieť od ďalšieho vývoja pandémie.

V televíznom rozhovore z utorkového večera však poznamenal, že neráta s jej skončením v najbližších dňoch ani nadchádzajúcich mesiacoch. Ekonomické dôsledky koronavírusovej pandémie v Taliansku sú zatiaľ len ťažko odhadnuteľné.

„Prežívame nebývalú krízu. Je však len prechodná a my ju zvládneme,“ ubezpečil guvernér talianskej centrálnej banky Ignazio Visco.

V utorok hlásili v Taliansku ďalších 743 úmrtí v dôsledku nakazenia novým koronavírusom, čo je opäť vyšší prírastok ako za predošlé dva dni. Doterajší počet obetí na životoch stúpol na 6 820. Počet známych prípadov nakazenia v rovnakom čase narástol na 54 303, pričom 3 393 infikovaných bolo hospitalizovaných na oddeleniach intenzívnej starostlivosti.