Prezident spoločnosti Deloitte na Slovensku Vladimír Masár odchádza z funkcie do partnerského dôchodku. Informovala o tom spoločnosť na sociálnej sieti. Na poste ho nahradí Ivana Lorencovičová, pričom pozície prezident spoločnosti a vedúci partner sa zlúčia.

V. Masár bol prezidentom Deloitte na Slovensku od roku 2000. Počas svojho pôsobenia vo vedení firmy pracoval na mnohých medzinárodných a domácich projektoch, a to hlavne v oblasti bankovníctva a finančníctva.

„V máji 2020 dosiahol vek, keď podľa pravidiel Deloitte partneri odchádzajú z pozície partnera,“ dodala spoločnosť. Pred pôsobením v spoločnosti sa V. Masár v roku 1993 stal prvým guvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) v ére samostatného Slovenska a túto funkciu zastával do roku 1999.

Na snímke podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas tlačovej konferencie na tému Postup pri poskytovaní investičnej pomoci firmám 16. apríla 2020 v Bratislave. FOTO TASR – Jakub Kotian
Neprehliadnite

Sulík podáva podnet na audítorov z Deloitte. Je to čierna ovca, hovorí

„Počas svojej kariéry zastával celý rad ďalších významných funkcií. Pracoval vo vedení viacerých komerčných bánk, pôsobil ako prvý námestník ministra financií a následne ako štátny tajomník Ministerstva financií SR,“ dodala spoločnosť.

„V mene partnerov a zamestnancov Deloitte na Slovensku by som sa chcela V. Masárovi poďakovať za jeho prínos pre našu spoločnosť. Do budúcnosti mu želáme veľa šťastia a pevné zdravie,“ povedala jeho nástupkyňa I. Lorencovičová.