Americký konglomerát Berkshire Hathaway ikonického investora Warrena Buffetta sa v 2. kvartáli zotavil z koronakrízy.

Prevádzkový zisk za tri mesiace od apríla do konca júna 2021 medziročne stúpol o 21 percent na 6,69 miliardy dolárov alebo približne 4 424 dolárov na akciu triedy A z 5,51 miliardy dolárov alebo asi 3 463 dolárov na akciu v rovnakom období pred rokom. Čistý zisk sa zvýšil o 7 percent na 28,1 miliardy dolárov alebo 18,488 dolárov na akciu triedy A. Podporil ich nezrealizovaný zisk z investícií v objeme 192 miliárd dolárov do Apple, Bank of America a American Express. Tržby vzrástli o 22 percent na 69,1 miliardy dolárov.

Coca-Cola zaznamenala dobré hospodárske výsledky
Neprehliadnite

Coca-Cola stále robí Buffettovi radosť: Výsledky firmy v 2. kvartáli prekonali očakávania

Buffett tiež jasne signalizoval optimizmus týkajúci sa budúcnosti spoločnosti. Firma totiž počas uplynulého štvrťroka vykúpila vlastné akcie v objeme 6 miliárd dolárov, aj keď tieto pravidelne stanovovali nové maximá. Za 1. polrok dala Berkshire Hathaway na výkup vlastných akcií 12,6 miliardy dolárov.

Hotovostné rezervy Buffettovho investičného holdingu v uplynulom kvartáli síce klesli o 1,4 percenta, stále však predstavujú okolo 144 miliárd dolárov.

WASHINGTON, DC - JUNE 14:  Warren Buffet participates in a discussion during the White House Summit on the United State Of Women June 14, 2016 in Washington, DC. The White House hosts the first ever summit to push for gender equality.  (Photo by Alex Wong/Getty Images)
Neprehliadnite

Vplyvy pandémie sú veľmi nerovnomerné, neistota pretrváva, domnieva sa investor Buffett