V Prešovskom samosprávnom kraji po spočítaní 57,42 percenta okrskov vedie zatiaľ Milan Majerský (38,45 percenta) pred Michalom Kaliňákom (34,36 percenta).

Účasť je veľmi dôležitá

Kandidát na predsedu Prešovského samosprávneho kraja Michal Kaliňák si myslí, že v spojených samosprávnych voľbách je veľmi dôležitá vysoká účasť. Čím je vyššia, o to je to väčší signál do Bratislavy k politikom, že samospráva je mimoriadne dôveryhodná. Po zatvorení volebných miestností to uviedol v centrále strany Hlas-SD v Prešove.

„Od 9. septembra, keď som predstavil na tlačovej besede volebný program, mal som každý deň až do moratória v priemere sedem podujatí denne. Bolo to namáhavé, ale som vďačný za to, že som mohol byť všade možne a v každom okrese niekoľkokrát. Z tohto pohľadu to bolo dobré a dobré to bude nielen za predpokladu, ak svojím volebným programom presvedčím, ale ak som aj vedel prispieť k výrazne vyššej volebnej účasti,“ uviedol pre M. Kaliňák.

Manuál na rozvoj kraja

Doplnil, že v prípade, ak ho zvolia, bude plniť volebný program, ktorý nazval Manuál na rozvoj kraja. „Ak zvolený nebudem, aj tak vývoj a už najbližšie mesiace mi dajú za pravdu v tom, že je problém s potravinami a ich nedostupnosťou na vidieku a že VÚC musí byť aktívna v oblasti odpadového hospodárstva. Taktiež, že som mal pravdu s tým, aký problém má Prešovský kraj so zabezpečovaním obslužnosti v rámci SAD,“ dodal M. Kaliňák.

Ďalšie dôležité správy

Spojené komunálne a župné voľby 2022.
Neprehliadnite

Samosprávne voľby 2022: Toto sa dialo počas prvých spojených regionálnych volieb na Slovensku