Dcéra ruského politika Eduarda Isakova na sociálnej sieti odsúdila ruskú inváziu na Ukrajinu. Jazyk jej ale rozviazal až príchod do krajiny, ktorej názov neuviedla. Na informáciu upozornil portál TA3, ktorý sa odvoláva na ruskojazyčný web stanice BBC.

Dvadsaťpäťročná Diana Isakovová sa totiž v príspevku priznala, že si v rodnej krajine nemohla dovoliť hovoriť to, čo si myslí. Prísľub, že svoje skúsenosti z uplynulých 5 mesiacov prerozpráva, však dala ešte na letisku.

„Som proti tejto vojne! Dá sa povedať, že som nevolila túto vládu, ale pritakávala som jej svojim mlčaním, nečinnosťou a strachom o svoj život, aj keď som vedela o jej krutosti a nemorálnosti. Teraz kvôli našej vláde trpí nielen náš národ, ale aj susedný," zverila sa ľuďom na sociálnej sieti.

Okrem toho sa ďalej priznala, že v prvých dňoch invázie plakala a prepadala smútku. „Ako keby umieral niekto blízky z rodiny," dodala.

Diana, ktorá je učiteľkou jogy, spevu a meditácie, pre BBC povedala, že predvlani išla v Soči po otrávení Navalného na demonštráciu.

Údajne tak musela spraviť potajomky, aby sa to nedozvedel jej otec. Ten aktuálne figuruje v sankčných zoznamoch Británie, Európskej únie a Kanady.

Ďalšie dôležité správy

WA 20 Orenburg - Podpredseda Ruskej bezpečnostnej rady, predseda strany Zjednotené Rusko a bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev sa pozerá cez ďalekohľad počas návštevy vojenskej posádky v Orenburskej oblasti na juhozápade Ruska v piatok 5. augusta 2022. FOTO TASR/AP 

Deputy head of Russia's Security Council and chairman of the United Russia party, Dmitry Medvedev looks through a binocular as he visits Totsk military garrison in the Orenburg region, Russia, Friday, Aug. 5, 2022. (Ekaterina Sh
Neprehliadnite

Medvedev vyzval európske štáty, aby potrestali svoje „hlúpe“ vlády, Taliansko má obavy