Premiér Eduard Heger (OĽANO) nechce komentovať dianie v koaličnej strane Za ľudí. Komunikácia medzi ním, ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou a ministerkou pre informatizáciu Veronikou Remišovou (obe Za ľudí) prebieha. Uviedol to na pondelkovej tlačovej konferencii.

Heger je o situácii v strane informovaný, chce však komunikovať až výsledky rokovaní. „V tomto momente nie je potrebné komentovať proces," poznamenal.

Mária Kolíková, Veronika Remišová
Neprehliadnite

Remišová navrhne pozastavenie výkonu práv členov frakcie Za ľudí okolo Kolíkovej

Prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov František Majerský sa v nedeľu (29. 8.) vzdal členstva v strane Za ľudí, čím sa mu končí aj mandát v jej predsedníctve. Uviedol, že sa odmieta pozerať, ako sa z funkčnej strany stáva strana nefunkčná. Zo strany odišlo viacero členov vrátane dvoch poslancov. Kolíková si v rámci strany Za ľudí vytvorila frakciu. Predsedníčka Za ľudí Remišová oznámila, že navrhne predsedníctvu strany pozastavenie výkonu práv členov skupinke funkcionárov strany okolo Kolíkovej. Tvrdí, že členovia frakcie koordinujú s konkurenčnými politickými stranami postup proti vlastnej strane.