Strana Hlas-SD vyzvala prezidentku Z. Čaputovú na ráznejšie konanie. Mala by navštíviť rokovanie vlády a klásť otázky, čo chce vláda urobiť, uvádza strana. Ďalej na hlavu štátu apeluje, aby sa venovala aj ďalším zásadným spoločenským otázkam.

Otázniky nad konaním vlády

„Už včera mal u nej sedieť na koberci premiér Heger a odpovedať na otázky, čo vláda ide spraviť pre zastavenie umierania stoviek ľudí mesačne,“ povedal líder Hlasu  Peter Pellegrini.

Hlas pripomína, že prezident republiky patrí podľa slovenskej ústavy k výkonnej moci a vďaka priamej voľbe občanmi má nesmierne silný mandát.

Prezidentka má pritlačiť na vládu

„Je čas na to, aby pani prezidentka v stredu v kritickej situácii navštívila rokovanie vlády a kládla priamo na ňom ministrom otázky a autoritou hlavy štátu ju donútila k akcii,“ dodal P. Pellegrini.

Prezidentka by sa zároveň popri pandémii mala venovať aj ďalším zásadným spoločenským otázkam, ktoré priamo súvisia s neschopnosťou slovenskej vlády, mieni opozičná strana.

Hlas preto pripomína svoju výzvu pani prezidentke na zorganizovanie okrúhleho stola s lídrami všetkých strán, ktoré majú zastúpenie v parlamente, aby sa konečne pohlo s prípravou referenda, ktoré si ústavným spôsobom vypýtalo 600-tisíc občanov.

Na snímke druhá v popredí prezidentka SR Zuzana Čaputová a tretí v pozadí minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský počas návštevy Nemocnice Ružinov, kde sa boli pozrieť na Oddelenie intenzívnej medicíny, 23. novembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Čaputová: Prestaňte šíriť bludy, potrebujeme lockdown, boj s pandémiou prehrávame