Britský premiér Boris Johnson v pondelok upozornil, že Briti patria medzi najobéznejšie národy v Európe. Spojené kráľovstvo preto podľa neho potrebuje otvoriť verejnú diskusiu o riešení rastúcej miery obezity.

B. Johnson začiatkom tohto roku vyhlásil, že potrebuje schudnúť. V apríli ho museli hospitalizovať s chorobou COVID-19, ktorú spôsobuje nový koronavírus. Niekoľko dní strávil aj na jednotke intenzívnej starostlivosti.V pondelkovom rozhovore pre rozhlasovú stanicu Times Radio priznal, že počas choroby schudol.

WA 9 Detroit - Ropné zásovníky v rafinérii spoločnosti Marathon Petroleum Corporation v Detroite v utorok 21. apríla 2020. Ceny ropy pokračovali v utorok v páde. Ropný trh výrazne zasiahol počas koronavírusovej pandémie prudký pokles dopytu, nadmerná ponuka a rýchle plnenie zásobníkov. FOTO TASR/APStorage tanks are shown at the Marathon Petroleum Corp. refinery in Detroit, Tuesday, April 21, 2020. The world is awash in oil, there's little demand for it and we're running out of places to put
Neprehliadnite

Energetický koncern BP predá svoju petrochemickú divíziu konkurenčnej spoločnosti Ineos

„Voči obezite som zaujal veľmi liberálny postoj, ale keď sa pozriete na čísla, obávam sa, že naša úžasná krajina má v porovnaní s inými európskymi štátmi problém. Sme podstatne obéznejší ako iní, s výnimkou Malty. Je to problém," pokračoval.

Spojené kráľovstvo patrí medzi krajiny sveta s najvyššou mierou obezity. V Británii je obézny každý tretí dospelý človek, uvádza štatistika Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD), podľa ktorej ľudí s nadváhou celosvetovo pribúda. Podľa  B. Johnsona ale momentálne neexistuje jednoznačná odpoveď na otázku, ako tento problém riešiť. Takisto sa nevyjadril, či by podporil prípadný návrh na zavedenie dane z cukru. „Nepochybne sa musíme starať o zdravie nášho obyvateľstva a budeme šťastnejší, v lepšej kondícii a odolnejší voči chorobám, ako je Covid-19," dodal premiér.