Slovenský premiér Eduard Heger sa zúčastnil na neformálnom stretnutí lídrov Európskej ľudovej strany v gréckej metropole Atény. Lídri na zasadnutí diskutovali o kľúčových témach pred voľbami do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia v roku 2024.

Heger uviedol, že diskusie sa týkali mnohých dôležitých tém vrátane cien energií, ruskej vojny na Ukrajine a bezpečnosti v súvislosti s migráciou. Slovenský premiér zároveň poďakoval svojmu gréckemu kolegovi Kyriakosovi Mitsotakisovi za zorganizovanie tejto schôdzky.

Na neformálnom stretnutí strany EPP v Aténach sa zúčastnili predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, predsedníčka EP Roberta Metsolová, predseda EPP Manfred Weber, cyperský prezident Nikos Anastasiadis, rumunský prezident Klaus Iohannis, rakúsky kancelár Karl Nehammer, chorvátsky premiér Andrej Plenkovič, taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani a ďalší lídri strany EPP a jej sesterských strán, napísala agentúra HINA.

Hnutie OĽaNO získalo plnohodnotné členstvo v tábore ľudovcov na novembrovom politickom zhromaždení EPP v portugalskej metropole Lisabon. Heger vtedy povedal, že je to dobrá správa aj pre Slovensko, ktorého pozícia v EÚ tak o niečo zosilnie.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke premiér SR Eduard Heger (OĽANO) poskytuje vyhlásenie k incidentu v Poľsku pred 118. zasadnutím vlády SR v Bratislave v stredu 16. novembra 2022. V utorok o 15. 40 h. zasiahla raketa poľnohospodársky objekt v poľskej obci Przewodów, približne šesť kilometrov od ukrajinských hraní. Pri jej dopade zahynuli podľa poľského ministerstva zahraničných vecí dvaja ľudia. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Nedostatky OĽaNO ľudovci prehliadli. Hlasovanie mohol ovplyvniť aj odchod Fideszu