Majiteľ retailovej skupiny C2h Michal Mička informoval veriteľov, že firma sa kvôli koronakríze chystá vstúpiť do konkurzného konania. Najhoršie je na tom sieť obchodov Pietro Filipi. Majiteľ skupiny chce problémy riešiť reorganizáciou, na to však potrebuje súhlas od Českej sporiteľne, ktorá je financujúcou bankou. Reorganizácia by mala byť pre veriteľov výhodnejšia, plán chce spoločnosť predstaviť čoskoro, informoval český portál e15.cz.

Napriek všetkému úsiliu, ktoré zahŕňalo razantné znižovanie nákladov a presuny do online predajov, je zjavné, že spoločnosti Pietro Filipi nezostáva než pristúpiť k formálnemu riešeniu ekonomických ťažkostí a oprieť sa o zákonom ponúkané nástroje v podobe insolvenčného konania a reorganizácie," uvádza sa v liste veriteľom. Podľa listu sú Pietro Filipi aj sesterské obchody Kara na polovici minuloročných tržieb. Kara je na tom lepšie a možno sa insolvencii vyhne. „S Českou sporiteľňou rokujeme o podmienkach a uskutočniteľnosti reorganizácie Pietro Filipi a ďalším fungovania značky Kara," dodal.

Foot Locker
Neprehliadnite

Miliardári Tkáč a Křetínský sa stali najväčšími akcionármi v predajcovi obuvi Foot Locker

Podľa e.15.cz. niektorí veritelia začínajú pociťovať nervozitu ohľadom peňazí, ktoré vložili do C2h. Mička ale uisťuje, že žiadne z prostriedkov neboli použite mimo skupiny.  Z neauditových čísiel vyplýva, že spoločnosť C2h Retail Holding mala v prvom polroku stratu 117 miliónov českých korún (asi 4,4 milióna eur).