Od januára do konca júna počet registrácií nových vozidiel na Slovensku stúpol medziročne o 18,24 percenta na 43 954 automobilov. Tempo rastu tak bolo rýchlejšie než za celú EÚ, v ktorej predaj za polrok vzrástol o 9,4 percenta. Záujem o nové vozidlá na Slovensku rastie nepretržite od novembra minulého roka.

Najväčší záujem na Slovensku bol tradične o vozidlá mladoboleslavskej automobilky, ktorá v krajine v tohtoročnom prvom polroku umiestnila 8928 osobných automobilov. Oproti rovnakému obdobiu vlani to predstavuje nárast o deväť percent. Vzhľadom na to, že celý trh rástol rýchlejšie, podiel Škody Auto na slovenskom trhu s novými osobnými vozidlami klesol na 20,3 percenta z 22 percent vlani.

Slovensko je v prepočte na obyvateľa najväčším výrobcom osobných áut na svete, ale len zlomok produkcie slovenských závodov automobiliek Kia Motors, PSA a Volkswagen zostáva na miestnom trhu. Odvetvie automobilového priemyslu posilní svoju pozíciu v slovenskej ekonomike po dokončení pripravovanej továrne britskej automobilky Jaguar Land Rover.