Nemecký internetový predajca módneho oblečenia About You stanovil cenové rozmedzie pre ponuku svojich akcií na 21 až 26 eur za akciu. To ohodnocuje celú spoločnosť zhruba na štyri miliardy eur. Firma uviedla, že začiatok obchodovania na burze vo Frankfurte nad Mohanom predpokladá 16. júna.

About You predá svoje akcie prostredníctvom neverejnej ponuky súkromným investorom. Z ponuky plánuje získať zhruba 600 miliónov eur, výťažok z predaja potom využije na medzinárodnú expanziu a na rozvoj svojej technologickej platformy pre firmy.

Spoločnosť pôsobí v 23 európskych krajinách. Jej konkurentom v spotrebiteľskom segmente je Zalando, v prípade firemnej platformy potom Shopify, SAP a Salesforce.

Ilustračné foto.
Neprehliadnite

Sme si vedomí, že na Slovensku je About You. Bude to náročné, ale sme iní, hovorí Zalando

Spoluzakladateľ firmy Tarek Müller uviedol, že sa teší na rozšírenie základne investorov. Chce tiež pokročiť s hlavnou víziou, a to urobiť z firmy poprednú svetovú módnu platformu.

About You plánuje predať 28,6 milióna nových akcií. Súčasní akcionári potom hodlajú predať 8,4 milióna akcií. Po ponuke by na burze malo byť na predaj 21,2 až 21,7 percenta akcií.

Za finančný rok do konca februára firma zvýšila tržby o 57 percent na 1,17 miliardy eur. V minulom štvrťroku tiež po prvýkrát od svojho založenia vykázala pozitívny zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA). Viac ako polovicou sa na jej tržbách podieľajú nemecky hovoriace trhy, kde tržby vlani stúpli o 29 percent a pozitívne tam bola marža EBITDA. Vo zvyšku Európy firma zvýšila tržby o 145 percent, marža tam ale bola negatívna. V tomto roku About You očakáva zvýšenie tržieb o 40 až 50 percent.

About You je módnou a technologickou firmou so sídlom v Hamburgu. V roku 2014 ju založili podnikatelia v technológiách Sebastian Betz a Tarek Müller spolu s bývalým stratégom spoločnosti Otto Group Hannesom Wiese. Podnik okrem iného podporila zásielková skupina Otto a dánsky podnikateľ Anders Holch Povlson.