Hrá sa priemerný zápas najvyššej slovenskej futbalovej ligy. Bratislavský Slovan vedie na rozmočenom trávniku nad Zlatými Moravcami 1:0. Šesť štátnych policajtov sa snaží skrývať pred dažďom, sem tam pridajú poznámku k priebehu zápasu.

Krátko pred koncom stretnutia sa z hlúčika fanúšikov Slovana začne ozývať pokrik. „Osem, osem, osemdesiat osem.“ Práve prebieha osemdesiata ôsma minúta, a tak v štýle fašistickej argumentácie, že autor antisemitských komentárov v skutočnosti nevie pracovať s počítačom, budú určite hovoriť, že drukujú osemdesiatej ôsmej minúte.

Akurát, že my na večeru nebudeme jesť seno.

Absolútna ignorácia

Symbol 88 odkazuje na nacistický pozdrav „Heil Hitler.“ Písmeno H je totiž ôsme v abecede. Napriek tomu, že ide o všeobecne známy fakt, policajti na zápase nevyzerali, že by ich tento pokrik vyrušil. Z nitrianskeho krajského policajného riaditeľstva odpísali, že trestné stíhanie pre podozrenie z extrémizmu nevedú. Nikto sa vraj nesťažoval.

Zatiaľ nie je známe, či si pokrik všimol delegát futbalového zväzu na stretnutí, ktorý by mal takéto veci zaznamenávať a riešiť. Vzhľadom na doterajšiu prax sa však môžeme domnievať, že extrémistické prejavy z tribún boli prepočuté.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa